• Bilety lotnicze

Tanie loty do Nowego Jorku

Sprawdź promocje na loty do Nowego Jorku

na weekend
na tydzień
na 2 tygodnie
na od 1 dni do 40 dni

Pobyt

  • od
  • do

Zatwierdź

Cały rok
od 1594 PLN

lip
od 3517 PLN

paź
od 1594 PLN

lis
od 1610 PLN

gru
od 1792 PLN

sty
od 1678 PLN

lut
od 1792 PLN

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Śr 12 paź - powrót: Cz 27 paź

15 dni
1594 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Cz 3 lis - powrót: Śr 9 lis

6 dni
1610 PLN / os.

Sprawdź loty

Air Berlin z Krakowa do Nowego Jorku

z Krakowa do Nowego Jorku

wylot: Pn 3 kwi - powrót: Pn 17 kwi

14 dni
1645 PLN / os.

Sprawdź loty

Norwegian Air Shuttle z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Pt 13 sty - powrót: Cz 19 sty

6 dni
1678 PLN / os.

Sprawdź loty

Air Berlin z Krakowa do Nowego Jorku

z Krakowa do Nowego Jorku

wylot: Śr 30 lis - powrót: Pn 5 gru

5 dni
1733 PLN / os.

Sprawdź loty

Norwegian Air Shuttle z Krakowa do Nowego Jorku

z Krakowa do Nowego Jorku

wylot: Wt 10 sty - powrót: Śr 25 sty

15 dni
1754 PLN / os.

Sprawdź loty

Norwegian Air Shuttle z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Cz 9 lut - powrót: Wt 21 lut

12 dni
1792 PLN / os.

Sprawdź loty

Norwegian Air Shuttle z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Cz 1 gru - powrót: Cz 1 gru

0 dni
1792 PLN / os.

Sprawdź loty

Iberia Airlines z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Pn 1 maj - powrót: Cz 11 maj

10 dni
1792 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Nowego Jorku

z Warszawy do Nowego Jorku

wylot: Pn 24 kwi - powrót: N 30 kwi

6 dni
1797 PLN / os.

Sprawdź loty

Nowy Jork loty

Do Nowego Jorku przynależą 3 lotniska: International (EWR) 14km*, La Guardia (LGA) 13km*, John F Kennedy Intl (JFK) 21km*
*Odległość z lotniska do centrum Nowego Jorku

Bezpośrednie przeloty do Nowego Jorku obsługuje 66 linii, 168 lotniska, 159 miast i 63 krajów. Przesiadając się na jednym z 168 lotnisk do Nowego Jorku dotrzemy niemalże z całego świata.

tanie-loty-nowy-jork

Nowy Jork - Big Apple warte odwiedzenia

Największe miasto Stanów Zjednoczonych, w latach 1789-1790 pełniło funkcję stolicy USA. Tak, mowa o Nowym Jorku, potocznie zwanym Big Apple. Wielu turystów kupując bilety lotnicze do Nowego Jorku jest święcie przekonana, iż udaje się do stolicy stanu Nowy Jork. Za pokrewnymi nazwami stanu i miasta kryje się inna ciekawostka - otóż Wielkie Jabłko nie jest już ani stolicą USA, ani także stolicą stanu Nowy Jork (obecnie funkcję tą pełni miasto Albany). Mimo braku statusu stolicy, Nowy Jork jest co roku odwiedzany przez blisko 45 milionów turystów, co klasyfikuje opisywane miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych miast świata. Potwierdzają to także przewoźnicy lotniczy organizujący Nowy Jork loty, którzy dbają, aby jak największa ilość turystów z każdego zakątka świata dotarła do Big Apple w jak najkrótszym czasie i w optymalnie komfortowych warunkach. Zatem poznajmy nieco bliżej jedno z najpopularniejszych i największych miast USA.

tanie-loty-nowy-jork

Zobacz to! Atrakcje turystyczne Nowego Jorku

Nowy Jork pod względem turystycznym to bogata oferta ciekawych miejsc z kategorii "must see". Miasto nie bez powodu przyciąga rokrocznie niemal 45 milionów turystów z całego świata. Mówi się, że Big Apple to miasto parków - w mieście jest ich blisko 1700. Jeden z nich jest szczególny, to Central Park, największy park miejski, którego powierzchnia wynosi aż 341 hektarów. Bardzo klimatyczna, naturalna atrakcja turystyczna w centrum miasta, z której korzystają nie tylko przyjezdni. Niektórzy tylko dla Central Parku kupują tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku. Nowy Jork to także kolebka największych budynków świata. W Big Apple mamy okazję zwiedzić 7 ze 100 największych drapaczy chmur. Oto one:

  • Miejsce 4.: One World Trade Center (541 m)
  • Miejsce 23.: Empire State Building (381 m)
  • Miejsce 28.: Bank of America Tower (366 m)
  • Miejsce 59.: Chrysler Building (319 m)
  • Miejsce 60.: New York Times Building (319 m)
  • Miejsce 74.: One57 (306 m)
  • Miejsce 97.: 4 World Trade Center (298 m)

Będąc w Nowy Jorku, nie można zapomnieć o moście Brooklińskim łączącym brzegi East River, który mimo swoich lat (niedługo most będzie obchodził 130 urodziny), nadal jest uznawany za jedną z najbardziej monumentalnych budowli świata (most mierzy 1814 metrów długości, 26 metrów szerokości i 84 metry wysokości). Most budowany przez 13 lat, kosztował blisko 13 milionów dolarów a sama budowa pochłonęła życie 27 robotników. Niektórzy turyści wykupujący lot do Nowego Jorku pierwsze swoje kroki kierują pod ikonę Nowego Jorku, czyli Statuę Wolności. To symbol nie tylko miasta, ale całej Ameryki. Obiekt ten jest na tyle szczególny dla turystów, gdyż pozwala na wejście aż na samą koronę, gdzie znajduje się punkt widokowy, z którego można obserwować przepiękną panoramę Nowego Jorku (niestety osoby liczące na możliwość wejścia na szczyt płomienia pochodni zostaną rozczarowani - od kilku lat przejście to jest zamknięte dla zwiedzających). Statua od 1984 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przybywając do Big Apple mamy okazję wejść do centrum finansowego USA. Tak, mowa o Wall Street, gdzie znajdują się siedziby NASDAQ, AMEX, NYBOT, NYMEX czy Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Specjalnie dla turystów utworzono galerię (znajduje się na 3 piętrze gmachu), z której można podziwiać zgiełk panujący na Wall Street.

tanie-loty-nowy-jork

Prawo i obyczaje

Nowy Jork jest miastem przyjaznym dla podróżnych. Odzwierciedla to nie tylko rekordowa ilość odwiedzających, ale także prawo, które nie nakłada na przyjezdnych wielu restrykcji. Mimo to, zanim zdecydujemy się kupić Nowy Jork bilety lotnicze, należy zaopatrzyć się w wizę nie-imigracyjną typu B (wiza służbowo/turystyczna). Taka wiza to koszt około 160 dolarów. Warto przed wylotem wykupić polskie ubezpieczenie zdrowotne - usługi medyczne w USA należą do jednych z najdroższych na świecie. Nie zdziwmy się, gdy odbywający się lot Nowy Jork zakończy się kontrolą graniczną - pozwolenie na pobyt otrzymujemy dopiero po przylocie do Stanów. Gdy już będziemy w Nowym Jorku, czas dostać się do zarezerwowanego hotelu. Podróżowanie po Nowym Jorku może sprawiać problem - miasto jest zatłoczone. Dla turystów poleca się taksówki (legendarne żółte taryfy) lub metro. W przypadku taksówek pamiętajmy o tym, iż opłaty naliczane są nie tylko za przejechaną odległość, ale także czas kursu (w przypadku ogromnych korków ma to znaczenie). Kolejna porada dla turystów - gdy na taksówce napis jest zaświecony, oznacza to, że jest ona wolna. Napis zgaszony oznacza, że taksówka nas nie zabierze. Wsiadając do metra czy pociągu zwracajmy uwagę na napisy Express i Local. Pociągi Express nie zatrzymują się na wszystkich stacjach. Local to bezpieczniejszy wybór.Jeżeli jesteśmy przy poruszaniu się w Wielkim Jabłku, turyści raczej rzadko korzystają z własnego środka transportu lub wypożyczalni. Brak miejsc parkingowych, tłok i nieznajomość miasta skutecznie odstraszają. Jeżeli jednak koniecznie chcemy wypożyczyć auto, należy upewnić się, że posiadamy międzynarodowe prawo jazdy. Rada parkingowa - drobne stłuczki i otarcia w Nowym Jorku to norma, która nie wymaga interwencji policji.

tanie-loty-nowy-jork

Kultura i ludzie

Big Apple to kolebka kultury nowoczesnej. Turyści wybierający Nowy Jork połączenia lotnicze i nastawiający się na zwiedzanie miejsc związanych z kulturą na pewno się nie zawiodą. Koniecznie należy odwiedzić Metropolitan Muzeum of Art i Muzeum Sztuki Współczesnej a także rozsławione Muzeum Guggenheima. Z mniej formalnych miejsc związanych z kulturą, przewodniki polecają dzielnice Chinatown i Little Italy. Wielkie Jabłko to także mnóstwo ulicznych grajków. Jednak kapele i artyści występujący na ulicach to nie amatorzy - aby móc zabawiać mieszkańców i turystów Nowego Jorku, należy uzyskać pozwolenie od miejskiej komisji, która przeprowadza castingi. Dla tych, którzy wybrali tanie loty do Nowego Jorku, aby nasycić się naturalizmem, polecamy rezerwat Jamaica Bay, który znajduje się w pobliżu Cross Bay Boulevard i łączy ze sobą liczne wysepki nieskażone miejskim zgiełkiem.

tanie-loty-nowy-jork

Co można kupić za 100zł? Czyli zjedz i wypij!

W samym NY na turystów czeka blisko 25 tysięcy restauracji i pubów. Oczywiście nie każda oferuje menu, w którym potrawy kosztują mniej, niż 25 dolarów (100 zł w przeliczeniu na polskie złotówki). Mimo to, nie brakuje ciekawych knajpek czy sklepów, gdzie możemy kupić chleb, wodę lub lokalne przysmaki. W Nowym Jorku bardzo popularne jest jedzenie serwowane z ulicznych budek. Jedną z najpopularniejszych potraw jest hot-dog z dodatkiem kapusty kiszonej. Big Apple słynie także z pizzy slice, czyli najlepszych kawałków pizzy po nowojorsku. Legendarny cheesecake (sernik), bajgle, burgery, czy spaghetti serwowane w Little Italy - oto kulinarny Nowy Jork w wersji budżetowej. Na samą myśl aż chce się zabukować lot do Nowego Jorku!

tanie-loty-nowy-jork

Czy polecieć? Jak polecieć?

Jeżeli przekonaliście się do odwiedzenia Big Apple, czas najwyższy kupić bilety lotnicze Nowy Jork. Podróż samolotem trwa średnio 8 godzin. Oczywiście z Polski, lot samolotem to jedyne słuszne rozwiązanie (podróż transportem lądowym odpada ze względu na brak połączeń drogowych). Alternatywą może być statek, jednak koszty i czas podróży mijają się z celem. Sama podróż samolotem jest przyjemna i nie wymaga przesiadek. Wyruszając z Krakowa czy Warszawy dotrzemy bezpośrednio do lotniska w Nowym Jorku. Na trasie nie powinniśmy spodziewać się żadnych niespodzianek. Nowy Jork to atrakcyjne miejsce, także dla przewoźników lotniczych, dlatego ilość lotów jest zatrważająca. To sprawia, że turyści mogą polować na tanie bilety lotnicze Nowy Jork. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Big Apple - 45 milionów turystów odwiedzających to miasto co roku nie może się mylić!

 

Bilety lotnicze do Nowego Jorku

Z portalem eLoty.pl bilety do Nowego Jorku mogą kosztować znacznie mniej niż gdziekolwiek indziej.To za sprawą autorskiej aplikacji stworzonej przez nasz Zespół, która porównuje połączenia lotnicze do Nowego Jorku z systemów rezerwacji biletów lotniczych GDS oraz stron linii lotniczych i wyświetla tylko tanie bilety do Nowego Jorku.

Na eLoty.pl kupisz bilety lotnicze do Nowego Jorku, sprawdź Polskie miasta z których dolecisz do Nowego Jorku:

Zobacz również połączenia lotnicze do Nowego Jorku z innych lokalizacji:

Copyright © 2014-2017 eLoty.pl Sp. z o.o. Wrocław. - Wszelkie prawa zastrzeżone.