• Bilety lotnicze

Tanie loty do Alabamy

Loty Alabama

alabama

Alabama

                Połączenia lotnicze do Alabamy zabiorą nas w pewnym sensie do stanu-średniaka amerykańskiego południa, czyli do miejsca, które w zasadzie nie posiada jakichś poważniejszych wyróżników, które nadawałyby się do krótkiego folderu opisującego okolicę. Czy należy traktować to jako wadę? Wręcz przeciwnie, ponieważ Sweet Home Alabama, jak śpiewali panowie z Lylyrd Skynyrd, to miejsce nie przekształcone przez jakiś jeden konkretny rodzaj przemysłu czy pojedynczy rodzaj działalności gospodarczej, który swoim wpływem zmieniałby ludzi i otoczenie. Oczywiście, bardzo wyraźnie widać, że Alabama przeloty organizuje głównie nad wielkimi farmami, bo są one tutaj po prostu wszędzie, co jednak nie oznacza, że w dzisiejszych czasach to one są najważniejszą częścią całego stanu i elementem, wokół którego toczyłoby się tutejsze życie. Alabama jest średniakiem pod względem wielkości, średniakiem pod względem ilości ludności, średniakiem pod względem zajęć ludzi tu mieszkających i nie bez powodu często można sie spotkać z opinią, ze jest to właśnie esencja południowo-wschodniej Ameryki.

alabama

Na ziemiach Muskogee i Choctaw

                Kiedy kupujemy bilety lotnicze do Alabamy, tak naprawdę wybieramy się w miejsce, które nie zostało stworzone przez ani przez europejskich odkrywców, ani nawet przez późniejszych kolonizatorów, którzy wbrew obiegowej opinii, bardzo często przybywali na całkowicie puste tereny i tworzyli na nich zupełnie nową kulturę. Okolice Alabamy były bardzo gęsto zaludnione na wiele wieków przed tym, kiedy pierwsi europejscy przybysze postawili tutaj swoje stopy. Co ciekawe, nie wiemy tak naprawdę, co znaczy nazwa Alabama, czyli słowo, którym miejscowi określali te ziemie. Jest wiele teorii i pomysłów, ale wszystkie z nich rozbijają się już o najprostszy fakt, czyli właściwą pisownię tego słowa. Alabama lot do siebie mogłaby równie dobrze tytułować jako lot do Alibamy, Libamy albo Albaamo. Wszystkie te nazwy i wiele innych pojawiają się w różnych zapisach. Związane jest to z faktem, że nazwa stanu pochodzi z języka choctaw, a właściwie z grupy języków choctaw, którymi posługiwało się najliczniejsze na tych ziemiach plemię Muskogee. Tutejsi mieszkańcy już pewnie nigdy się nie dowiedzą, dlaczego mieszkają właśnie w Alabamie. Ich przodkowie powinny byli zapytać zanim zaczęli strzelać.

alabama

Czas na grilla

                Grillowanie jest już u nas bardzo popularnym zwyczajem i nikt na pewno nie będzie stawał w kolejce po bilety lotnicze do Alabamy tylko po to, by móc skosztować tamtejszego grilla. A może powinien? W Stanach Zjednoczonych grillowanie uważa się niemal za patriotyczny obowiązek, a te ze stanów, w tym między innymi Alabama, które uważają się za najbardziej patriotyczne, całkowicie zbzikowały na punkcie mięsa z grilla oraz z przydomowych wędzarni, które są już znacznie mniej u nas popularne. Najlepszym dowodem na skalę zjawiska niech będzie fakt, że działają tutaj szef kuchni Frank Stitt w Highlands Bar and Grill oraz szef kuchni Chris Hastings Hot and Hot Fish Club. Obaj panowie mają status ogólnonarodowych celebrytów, a do ich restauracji, uważanych za jedne z najlepszych w kraju, ustawiają się potężne kolejki. Alabama połączenia lotnicze, a przynajmniej ich część, posiada pewnie właśnie dzięki tym panom. Podkreślmy, że jest to tylko pierwszych dwóch znanych kucharzy z brzegu, a wypisanie listy osób, które pojawiają się w ogólnokrajowych telewizjach codziennie, zajęłoby mnóstwo czasu. Chyba nie trzeba też dodawać, że grillowane jest w zasadzie wszystko (pod warunkiem, że jest niezdrowe).

alabama

Stan festiwali

                Mówiliśmy pół żartem i pół serio, że Alabama połączenia lotnicze zawdzięcza w dużej mierze szefom kuchni, którzy przyciągają tam ogromne rzesze ludzi. Znacznie więcej osób przybywa jednak na teren stanu w związku z najróżniejszymi festiwalami, które odbywają się tutaj zwykle raz do roku w każdym hrabstwie, czyli w takim naszym powiecie. Słowo festiwal należy tutaj traktować po amerykańsku, czyli jako wielką, huczna imprezę z paradami, sztucznymi ogniami i jeszcze nie wiadomo z czym innym, co tylko przyjdzie autorom do głowy. W dużej mierze jest to tradycja pochodząca jeszcze z czasów indiańskich, gdzie plemiona w po części religijnych uroczystościach chciały się pokazać przed innymi plemionami wchodzącymi w skład tej samej federacji. Dzisiaj oczywiście chodzi głównie o dobrą zabawę, więc dominują festiwale muzyczne, takie jak trzydniowy Hangout Music Festival czy nadmorski Gulf Shore. Tanie bilety lotnicze do Alabamy sprzedawane są jednak głównie na wielki międzynarodowy festiwal baloniarstwa, w ramach którego odbywaj się wyścigi balonowe oraz szereg różnych innych konkurencji, w których pojawia sie zawsze kilkadziesiąt balonów z ponad 20 krajów świata.

alabama

Od gór do morza

                Z europejskiego punktu widzenia zazwyczaj trudno jest zdać sobie sprawę, że amerykański „stan” to w praktyce raczej „państwo związkowe”, czyli po prostu coś naprawdę dużego. Alabama może i nie jest jednym z największych z nich, ale na pewno nie brakuje tutaj najróżniejszych atrakcji związanych tak z historią, jak i warunkami naturalnymi. Na lot do Alabamy warto jest się zdecydować ze względu na Noccalula Falls, czyli szczycący się wielkim wodospadem rezerwat przyrody, który został nazwany imieniem księżniczki, której historię opowie nam na pewno przewodnik. Czy tego chcemy, czy nie. Cathedral Caverns to kolejny rezerwat, dzięki któremu Alabama przewozy lotnicze ma tak obłożone. Jego symbolem jest gigantyczne wejście do potężnej jaskini. Od niedawna jest to miejsce zarządzane przez państwo, dzięki czemu turyści mają do niego szerszy dostęp. Z ciekawych miejsc nie-przyrodniczych warto Wioskę Afrykańska w Ameryce, która jest zbiorem różnego rodzaju elementów folkloru afrykańskiego, w tym na przykład kapliczek czy różnego rodzaju chat. Autor Wioski chciał złożyć w ten sposób hołd afrykańskiej mniejszości, która wykorzystywana była jako niewolnicy na tutejszych plantacjach.

 

 

Bilety lotnicze do Alabamy

Aby zarezerwować bilet do Alabamy wpisz miasto początkowe oraz miasto docelowe w Alabamie w wyszukiwarce w górnej części strony, lub wybierz miasto w stanie Alabama z listy poniżej.

Na eLoty.pl kupisz bilety lotnicze do Alabamy, sprawdź miasta w stanie Alabama do których dostępne są połączenia lotnicze:

Copyright © 2014-2017 eLoty.pl Sp. z o.o. Wrocław. - Wszelkie prawa zastrzeżone.