• Bilety lotnicze

Tanie loty do Norwegii

Sprawdź promocje na loty do Norwegii

na weekend
na tydzień
na 2 tygodnie
na od 1 dni do 40 dni

Pobyt

  • od
  • do

Zatwierdź

Cały rok
od 33 PLN

cze
od 68 PLN

lip
od 78 PLN

sie
od 33 PLN

wrz
od 58 PLN

paź
od 39 PLN

lis
od 36 PLN

gru
od 36 PLN

sty
od 58 PLN

Norwegian Air Shuttle z Gdańska do Trondheim

z Gdańska do Trondheim

wylot: Śr 31 sie - powrót: N 18 wrz

18 dni
33 PLN / os.

Sprawdź loty

Wizz Air z Warszawy do Oslo

z Warszawy do Oslo

wylot: Śr 30 lis - powrót: Pn 5 gru

5 dni
36 PLN / os.

Sprawdź loty

Wizz Air z Warszawy do Oslo

z Warszawy do Oslo

wylot: Pt 2 gru - powrót: N 4 gru

weekend
36 PLN / os.

Sprawdź loty

Wizz Air z Gdańska do Trondheim

z Gdańska do Trondheim

wylot: Wt 18 paź - powrót: So 22 paź

4 dni
39 PLN / os.

Sprawdź loty

Norwegian Air Shuttle z Gdańska do Trondheim

z Gdańska do Trondheim

wylot: Cz 25 maj - powrót: N 11 cze

17 dni
42 PLN / os.

Sprawdź loty

Ryanair ze Szczecina do Oslo

ze Szczecina do Oslo

wylot: Pn 10 paź - powrót: Pn 17 paź

7 dni
42 PLN / os.

Sprawdź loty

Ryanair z Warszawy do Oslo

z Warszawy do Oslo

wylot: So 8 paź - powrót: Pn 10 paź

weekend
47 PLN / os.

Sprawdź loty

Ryanair z GDN do TRF

z GDN do TRF

wylot: Śr 30 lis - powrót: Pn 5 gru

5 dni
57 PLN / os.

Sprawdź loty

Ryanair z GDN do TRF

z GDN do TRF

wylot: Pn 31 paź - powrót: Pn 31 paź

0 dni
57 PLN / os.

Sprawdź loty

Wizz Air z Gdańska do Trondheim

z Gdańska do Trondheim

wylot: Wt 15 lis - powrót: Wt 22 lis

7 dni
57 PLN / os.

Sprawdź loty

Loty Norwegia

W Norwegii jest 50 lotnisk, znajdują się one w 48 miastach.
Niektóre miasta w Norwegii mają więcej niż jedno lotnisko np: Oslo posiada ich 3.

tanie-loty-norwegia

Norwegia – kraj, który zadziwia

Norwegia to kraj, w którym do lat 80. XX nie można było oglądać boksu w telewizji, to kraj, w którym poluje się na wieloryby karłowate, uważane tu za wielki przysmak. To kraj, który w 2014 roku znalazł się na pierwszym miejscu pod względem dobrobytu, pośród wszystkich państw świata. To w końcu kraj, w którym kupowanie usług seksualnych jest niezgodne z prawem, natomiast ich sprzedawanie, nie jest ścigane. Królestwo Norwegii, bo tak właściwie powinno się określać ten północny kraj, jest drugim najrzadziej zaludnionym Państwem Europy. Kupując tani bilet do Norwegii musimy przygotować się na przepiękne widoki – otaczać nas będzie piękna przestrzeń i w wielu miejscach zetkniemy się z zupełnie jeszcze dziewiczą naturą, nietkniętą ludzką ręką.  Kraj ten znany jest z charakterystycznych fiordów, którymi usiana jest cała, 20 tys. kilometrowa linia brzegowa. Norwedzy starają się nikogo nie dyskryminować i bardzo dbają o wszystkich, którzy chętni są do podejmowania przedsięwzięć np. kulturalnych. Więźniowie mają bardzo dobre warunki, każdy z nich posiada dostęp do Internetu. Jeśli ktokolwiek wyda książkę w Norwegii, państwo zobowiązuje się do zakupu pierwszego tysiąca egzemplarzy. Norwedzy mają jednak wiele obowiązków i zobowiązań, zwłaszcza finansowych. Muszą koniecznie płacić bardzo wysoką opłatę abonamentową, mają również najwyższą cenę gazu na świeci i niestety bardzo drogą żywność. Choć wielu Polakom podoba się ten kraj (m.in. ze względów zarobkowych), to jednak częste połączenia lotnicze do Norwegii pozwalają nam nieco zweryfikować nasze wyobrażenie na temat tego Państwa. A jacy są ludzie, zamieszkujący ten 1,2 razy większy od Polski kraj? Cóż, uważani są za ludzi bardzo poważnych, a nawet smutnych. W trakcie pierwszych kontaktów można uznać, że są niemili. Bardzo rzadko przepraszają wpadając na kogoś na ulicy, nie uśmiechają się do nieznajomych osób. To wszystko jednak pozory. Można określić ich mianem „kokosów”, są twardzi i niedostępni z wierzchu, ale miękcy wewnątrz.

tanie-loty-norwegia

Gdzie być i co zobaczyć?

Największymi miastami Norwegii są: Oslo, Bergen, Alesund, Roros, Hamar, a także Stavanger oraz Trondhime. Jednocześnie, są to miasta najciekawsze. Każde z nich oferuje zupełnie inne przeżycia. W Oslo zwiedzimy zamki oraz skocznię narciarską, w Bergen możemy podziwiać ogromny i świetnie zaopatrzony targ rybny, a w Alesund słynie z wysp, kanałów i wąskich uliczek. Jest niezwykle urzekające zwłaszcza nocą. Będąc w Norwegii, najważniejszym punktem wycieczek są zazwyczaj fiordy oraz miejsca widokowe. Ani jednych, ani drugich nie brakuje! Takich fiordów jak w kraju naszych północnych przyjaciół, nie spotkamy nigdzie indziej. Do najsłynniejszych, ale też najbardziej spektakularnych należą: Geirangerfjord  oraz Nordfjord. Na terenie Norwegii znajduje się wiele teatrów, oper i muzeów, choć oczywiście kraj ten nie jest w czołówce pod względem wydarzeń kulturalnych. Bez wątpienia to Oslo, a więc stolicq państwa, jest ośrodkiem kulturalnym. To właśnie tu znajduje sie Teatr Narodowy (zlokalizowany pomiędzy Pałacem Królewskim i Parlamentem), podobnie zresztą jak Opera. Można tu zwiedzić również wiele muzeów, m.in. Muzeum Historyczne, Muzeum Statków Wikingów czy Muzeum Historii Naturalnej. Wykupując lot do Norwegii, warto zobaczyć te wszystkie miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Jeżeli zdecydujemy się na tanie bilety lotnicze do Norwegii w czerwcu, to być może uda się nam być na hucznie obchodzonym początku lata. 23. czerwca Norwedzy obchodzą wigilię św. Jana. W tym dniu, a raczej późnym wieczorem,  pali się ogniska i kukły czarownic. Popularne są wtedy również tańce oraz przejażdżki na łodzi.

tanie-loty-norwegia

Praktyczne informacje

Jeżeli skuszą nas tanie loty do Norwegii, musimy pamiętać, że spotkamy tam nieco inne zwyczaje i prawo niż to, z którym stykamy się na co dzień. Jeżdżąc po Norwegii samochodem należy naprawdę bardzo uważać na ograniczenia prędkości. Przekroczenie jej grozi karami wyższymi niż za posiadanie narkotyków. Na norweskich drogach obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Jeżeli wjedziemy samochodem na teren osiedla mieszkaniowego, ograniczenie to może spaść nawet do 30 kilometrów na godzinę. Progi zwalniające niestety nie zawsze są oznaczone, trzeba zatem na to uważać.  W obszarach zabudowanych, a także w centrach miast, ograniczenie wynosi 50 kilometrów na godzinę. Natomiast, na drogach szybkiego ruchu i na autostradach, możemy pojechać 90 km/h i 100 km/h dla samochodów osobowych. Jednak, jeżeli do samochodu przyczepiona jest przyczepka lub przyczepa kempingowa, można poruszać się z prędkością do 80 km/h. Jeśli przyczepa będzie cięższa niż 300 km, szybkość musi spaść do 60 km/h. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi, jaką można mieć kierując samochodem po Norwegii wynosi 0,2 promila. Lepiej jednak unikać sytuacji, w których po wypiciu nawet małego piwa mielibyśmy wsiąść za kierownicę. Kary za jazdę pod wpływem alkoholu są naprawdę bardzo wysokie.  Rozmowa przez telefon komórkowy jest w Norwegii wykroczeniem. Obowiązkowe jest ubezpieczenie samochodu, zapinanie pasów, a także jazda z włączonymi światłami przez cały rok. Niektórzy, ze względu na duże utrudnienia na drogach (ograniczenia prędkości, górskie przełęcze, zamknięcie wielu dróg zimą), decydują się na tanie bilety lotnicze do Norwegii. Bez wątpienia ten rodzaj transportu jest znacznie wygodniejszy. Wina i likiery nie zawsze są dostępne w zwyczajnych sklepach. Najczęściej można zakupić je wyłącznie w specjalnych punktach monopolowych. Nazywane są one Vinmonopolet, i ich niewielka ilość znajduje się w każdym mieście. Jeżeli podczas naszej podróży po Norwegii będzie towarzyszyła nam piękna pogoda i przyjdzie nam ochota na rozłożenie biwaku lub pikniku na łonie natury – mamy do tego prawo niemal wszędzie. Norweskie prawo zakłada bowiem, że każdy z nas jest integralną częścią przyrody. Wolno więc kąpać się w morzu, w rzekach i jeziorach, wolno chodzić po wszystkich szlakach górskich i jeździć po nich na rowerze. Można również zupełnie swobodnie przechodzić pieszo lub na nartach przez nieużytki, można zbierać jagody, grzyby oraz kwiaty (z wyjątkiem moroszki). Rozbijanie obozowiska jest możliwe jeżeli jesteśmy oddaleni min. 150 metrów od zabudowań. O zgodę musimy poprosić właściciela terenu dopiero po 2 dniach przebywania na jego ziemi. Będąc w górach lub na bardzo dalekich obszarach, nie musimy uzyskiwać takiej zgody. Nie znaczy to jednak, że wolno nam wszystko: nie możemy hałasować, śmiecić, niszczyć przyrody, naruszać prywatności właścicieli terenu. Spanie w samochodzie na parkingach czy zatoczkach, nie jest dobrze widziane.

tanie-loty-norwegia

Czego nie robić w Norwegii?

Norwedzy to kraj ludzi bardzo poważnych, czasem niegrzecznych i oschłych, a przynajmniej takie robią wrażenie. Jeśli lepiej poznamy Norwega, okaże się, że jest to człowiek ciepły, uczynny, który pomoże Ci w każdej sytuacji. Jednakże, decydując się na tanie loty do Norwegii, nie zamierzamy być tam tak długo, aby zawrzeć z kimś lepsze stosunki (najczęściej podróże do Norwegii są weekendowe lub kilkudniowe). Musimy zatem zastosować się do kilku zasad, które panują w tym państwie. Norweg z pewnością za dziwne uzna, jeśli ktoś obcy będzie się do niego uśmiechał. W tym kraju nieznana jest spontaniczność – jeżeli chcesz zacząć rozmowę z Norwegiem np. w autobusie, dla Ciebie będzie to sposób na miłe spędzenie podróży, a dla niego będzie to dziwne i podejrzane. Stojąc w kolejkach unikajmy dotykania nieznajomej osoby, nie ocierajmy się o nią, nie krzyczmy i zachowajmy dystans. Kiedy wykupisz lot do Norwegii, na miejscu szybko rozpoznasz obcokrajowców – zwłaszcza Włochów i Anglików, którzy bardzo hałasują – nie jest to mile widziane przez mieszkańców norweskich miast. Jakich tematów nie warto poruszać z Norwegiem? Na pewno niechętnie będzie mówił on o swoim życiu, o pracy, o zarobkach i o wydatkach. Bardzo chętnie poruszają oni jednak temat swojego państwa, tradycji i kultury – są  bowiem bardzo dumni ze swojego kraju.

tanie-loty-norwegia

Ile warte jest polskie 100 zł w Norwegii?

Norwegia to kraj bogaty, a wysoki poziom życia przekłada się tu na ceny. Wprawdzie dostosowane są one do zarobków przeciętnego Norwega, ale niejednego Polaka z pewnością zaskoczą! Z czym zatem mogą zetknąć się wszyscy Ci, którzy wykupili tanie bilety lotnicze do Norwegii? Przekonajmy się! Za chleb w sklepie norweskim zapłacimy ponad 11,00 PLN. Masło, mleko, ryż oraz olej są w podobnych cenach – 8, 00 PLN. Za mięso mielone trzeba będzie zapłacić powyżej 35,00 PLN, a za fileta z kurczaka już powyżej 45,00 PLN. Kilogram ryby – ponad 50,00 PLN, a koszt szynki zadziwi każdego: za kilogram bardzo przeciętnej szybki, będziemy musieli zapłacić niemal 90,00 PLN. 1,5 litra wody mineralnej kupimy za prawie 7,00 PLN, a za sok za ponad 10,00 PLN. Jeżeli chcielibyśmy zakupić mocniejszy alkohol, będzie to koszt około 100 PLN. Wino i papierosy w podobnej cenie – 50 PLN. A ile zapłacimy jedząc na mieście? Za duże frytki i smoothie w McDonalds – 30,00 PLN, a za dużego hamburgera w budce blisko 40,00 PLN. Jeżeli chcemy zjeść w nieco lepszej restauracji, za obiad, w zależności od miejsca i miasta, zapłacimy od 60,00 PLN do 200 PLN i więcej. Przyzwoitych rozmiarów pizza kosztuje ok. 60,00 PLN. Jeżeli zdarzy się, że będziemy wypoczywać w bardzo wysuniętym na północ mieście Tromsø, to bardzo możliwe, że uda się nam spróbować, jak smakuje wieloryb. Norwedzy łowią wieloryby i jest to wielki narodowy przysmak. Niestety, za porcję wieloryba w restauracji, trzeba zapłacić ok.  150,00 PLN. Decydując się zatem na lot do Norwegii należy mieć na uwadze, że jeżeli będziemy chcieli np. często jeść na mieście, to nasze drobne zaskórniaki mogą nam po prostu nie wystarczyć… Czasem znacznie rozsądniej jest dopłacić w hotelu i zapewnić sobie nie tylko śniadania, ale również obiadokolacje. Godna uwagi kuchnia norweska, ale nie jest bardzo znana na świecie i kupując bilet do Norwegii, raczej nie myślimy o tym, co dobrego zostanie położone nam na talerzu w restauracji. Nastawiamy się raczej na podziwianie pięknych krajobrazów i zwiedzanie ciekawych miejsc. Kuchnia norweska, choć mało znana w europie i na świecie, jest smaczna, a przede wszystkim bardzo zdrowa. Pierwszym jej wyróżnikiem jest suszenie i wędzenie. Mięso w świeżej postaci jest tutaj rzadkością. Najczęściej spotykamy się z mięsem, które zostało już wysuszone, wędzone lub solone. Jednym z najsłynniejszych produktów tego typu jest suszona na słońcu ryba, najczęściej dorsz – sztokfisz. Jednak ryby przyrządzane są tutaj na wiele sposobów. Często możemy zjeść je nie tylko smażone, ale też gotowane, grillowane, czy marynowane. Z ryb robi się tatar, zupy rybne, klopsiki rybne znane pod nazwą fiskeboller, a także – co może zaskoczyć puddingi rybne – fiskepudding. Specjałem wigilijnym, który możliwy jest do spróbowania również w ciągu roku, jest pinekjøtt, a więc suszone żeberka, które gotuje się na parze przez 3 godziny. Bardzo powszechną potrawą jest fårikål – baranina w kapuście. Wypoczywając w Norwegii, bez wątpienia spotkamy się z jedną z najpopularniejszych przekąsek – sveler to rodzaj naleśnikowych placów, jednak znacznie mniejszych od znanych nam naleśników. Przypominają raczej omlety. Podaje się je z dżemem, gęstą śmietaną, albo na zimno z masłem i plastrami sera (najczęściej brązowego koziego, który jest bardzo lubiany przez Norwegów). W kuchni norweskiej popularne są również dania mączne. W menu wielu restauracji znajdziemy knedle, naleśniki oraz kluski. W różnych częściach kraju spotkamy się z innymi daniami regionalnymi. Przebywając w regionie Rogoland, z pewnością spróbujemy knedli z tartych surowych ziemniaków – tradycyjnie serwowane są w czwartki. Być może, częste i tanie połączenia lotnicze do Norwegii sprawią, że przejmiemy elementy ich rodzimej kuchni do naszej? Hiszpanie już to robią, używając do swojego bacalao, suszonej norweskim sposobem ryby.

tanie-loty-norwegia

Lecę do Norwegii. I co dalej?

Loty do Norwegi z Polski kierowane są na różne lotniska, w wielu miastach kraju. Jednakże, najczęstszym kierunkiem jest oczywiście stolica - Oslo. Lot jest przyjemny i trwa krótko – ok. 2 godzin. Głównym lotniskiem jest Oslo –Gardemoen. Oddalone jest o ok. 50 km. od centrum stolicy. Z lotniska można dostać się do Oslo bez problemów – z lotniska kursują autobusy oraz szybkie pociągi. Jeżeli wybierzemy podróż autobusem, zapłacimy ok. 130 NOK (niecałe 60,00PL), jeśli zdecydujemy się na  pociągiem Airport Express Train, koszt podróży wyniesie 160 NOK (70,00 PLN). Często, kiedy kupujemy tanie bilety do Norwegii okazuje się, że lądowanie odbędzie się na drugim lotnisku – Torp. Lotnisko to znajduje się w Sandefjord, z którego do Oslo jest 120 km. Podróż do stolicy nie jest jednak dużo droższa niż z lotniska Gardemoen.  Autobusy Torp-Expressen zawiozą nas do centrum za 150 NOK (ok. 66, 00 PLN). Co dziwne, bilety powrotne, są nieco droższe. Kwoty te nie powinny nas przerażać, ponieważ sam lot kosztuje niekiedy kilka lub kilkanaście złotych, zwłaszcza, kiedy zdecydujemy się na zakup biletu w tanich liniach lotniczych. Norwegia jest krajem, który obowiązkowo należy zwiedzić. Specyficzny klimat i ludzie, zapierające dech w piersi krajobrazy, piękne klify i zupełnie nieznane nam smak dań – spróbuj tego koniecznie!

Bilety lotnicze do Norwegii

Aby zarezerwować bilet do Norwegii wpisz miasto początkowe oraz miasto docelowe w Norwegii w wyszukiwarce w górnej części strony, lub wybierz miasto w Norwegii z listy poniżej.

Na eLoty.pl kupisz bilety lotnicze do Norwegii, sprawdź miasta w Norwegii do których dostępne są połączenia lotnicze:

Copyright © 2014-2017 eLoty.pl Sp. z o.o. Wrocław. - Wszelkie prawa zastrzeżone.