• Bilety lotnicze

Tanie loty do Pekinu

Sprawdź promocje na loty do Pekinu

na weekend
na tydzień
na 2 tygodnie
na od 1 dni do 40 dni

Pobyt

  • od
  • do

Zatwierdź

Cały rok
od 1579 PLN

paź
od 1579 PLN

lis
od 1653 PLN

gru
od 2191 PLN

sty
od 1764 PLN

lut
od 1681 PLN

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Pn 10 paź - powrót: Pn 24 paź

14 dni
1579 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Wt 15 lis - powrót: So 19 lis

4 dni
1653 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Śr 1 lut - powrót: Śr 15 lut

14 dni
1681 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: So 6 maj - powrót: So 13 maj

7 dni
1681 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Wt 31 sty - powrót: Wt 7 lut

7 dni
1764 PLN / os.

Sprawdź loty

Pacific Southwest Airlines z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Pt 10 mar - powrót: So 25 mar

15 dni
1904 PLN / os.

Sprawdź loty

Scandinavian Airlines System z Gdańska do Pekinu

z Gdańska do Pekinu

wylot: Pn 16 sty - powrót: Pt 27 sty

11 dni
2191 PLN / os.

Sprawdź loty

Scandinavian Airlines System z Gdańska do Pekinu

z Gdańska do Pekinu

wylot: Cz 1 gru - powrót: Pn 5 gru

4 dni
2191 PLN / os.

Sprawdź loty

Scandinavian Airlines System z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu

wylot: Cz 1 gru - powrót: Pt 9 gru

8 dni
2208 PLN / os.

Sprawdź loty

Scandinavian Airlines System z Krakowa do Pekinu

z Krakowa do Pekinu

wylot: Pn 26 gru - powrót: N 8 sty

13 dni
2382 PLN / os.

Sprawdź loty

Pekin loty

Do Pekinu przynależą 2 lotniska: Beijing Capital (PEK) 25km*, Nanyuan (NAY) 14km*
*Odległość z lotniska do centrum Pekinu

Bezpośrednie przeloty do Pekinu obsługuje 56 linii, 101 lotniska, 98 miast i 43 krajów. Przesiadając się na jednym z 101 lotnisk do Pekinu dotrzemy niemalże z całego świata.

pekin

Północna Stolica

Pekin to w dokładnym tłumaczeniu Północna Stolica. Jest jednym z największych miast świata. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że w Pekinie mieszka niemal 20 milionów ludzi. Warto jednak pamiętać, że liczba ta obejmuje nie tylko samo miasto, ale również jego obrzeża, zaś w samym Pekinie zamieszkuje ok. 8 mln mieszkańców, co i tak jest sporą liczbą.

pekin

Pekin- miasto pełne sprzeczności

Pekin to bardzo ciekawe i niezwykle zróżnicowane miasto. Obok siebie stoją nowoczesne wieżowce i zabytkowe świątynie. Są tu ludzie bardzo bogaci, a tuż obok niezwykle biedni. Europejczyk, dla którego lot do Pekinu to wielkie wyzwanie, z pewnością nie pożałuje odwiedzin w tym niezwykłym mieście, gdzie tradycja i nowoczesność łączy się w jedno podobnie jak oryginały i tandetne podróbki wszystkich uznanych marek na świecie. Na szczęście tanie bilety lotnicze do Pekinu możemy zakupić w Polsce bez obaw o oszustwo

 

pekin

Miasto pełne mody

Europejczykowi, który tu się znajdzie zaraz rzuca się w oczy niezwykły styl ubierania się chińczyków, który najłatwiej określić jako „kompletny bark stylu”. Na ulicach widać wszystkie kolory tęczy połączone  w najbardziej zadziwiające zestawienia. Sukienki w kropeczki połączone z pasiastymi rajstopami to tu nic nadzwyczajnego. Jako uzupełnienie stroju wykorzystywane są niezwykłe ozdoby głowy. Hitem ostatnich sezonów były kapelusze, dla których najlepszym określeniem jest „parasolka na głowę”. To jednak szczegół garderoby, który nieco już się opatrzył i jak można się spodziewać pojawił się nowy hit – spinki do włosów imitujące rośliny rosnące na głowach. Zarówno Chinki jak Chińczycy noszą dumnie wpięte we włosy sztuczne stokrotki czy sterczące koniczynki.

pekin

Miasto nowoczesne

Pekin to także centrum życia politycznego, kulturalnego i sportowego. To tutaj skupia się przemysł, handel i bankowość chińska. W Pekinie zlokalizowana jest chińska giełda, która podobnie jak wszystko inne, musi również wyróżniać się na tle światowej finansjery. Warto wiedzieć, że Chiny to jedyny kraj, który wzrosty cen akcji oznacza na czerwono, zaś spadki na zielono (na całym świecie oznaczania barwne są odwrotne). W Pekinie mają swoje siedziby także największe przedsiębiorstwa tego kraju, a co za tym idzie jest tu ogromna ilość samochodów. Połączenie dużej liczby ludności zamieszkującej miasto, wielkich zakładów przemysłowych oraz setek tysięcy pojazdów mechanicznych skutkują ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Pekin to miasto, w którym widok błękitnego nieba jest czymś niezwykłym, ponieważ na co dzień zasnute jest sinym smogiem. Trudno tu cieszyć się pięknym słońcem, gdyż go niemal nie widać. Także deszcz nie jest niczym przyjemnym, ponieważ wraz z wodą na ziemię spada ogromna ilość chemikaliów. Dodatkowym obciążeniem dla atmosfery miasta jest drobny piasek, który jest przynoszony przez wiatr z pobliskich pustyń. Nie powinno zatem dziwić, że w przekazach telewizyjnych ze stolicy Chin można zobaczyć wielu Azjatów w maseczkach chirurgicznych na twarzy.

pekin

Pekin – miasto zabytkowe

Smog z pewnością nie sprzyja zamieszkiwaniu w mieście, niemniej jednak odwiedzając Daleki Wschód koniecznie trzeba tu zajrzeć, zwłaszcza, że  bilety lotnicze Pekin – miasta europejskie są coraz tańsze. Każdy, kto tu się znajdzie powinien zobaczyć Zakazane Miasto, owiane dziesiątkami legend. Wielu turystów zachwyca się urokiem tego miejsca, inni twierdzą, że to wielki betonowy plac i niewiele więcej – niezależnie jednak od tych opinii jest to miejsce, które należy odwiedzić.  Być w Pekinie i nie widzieć Zakazanego Miasta to mniej więcej jak być w Krakowie i nie widzieć Wawelu. Poza Zakazanym Miastem w Pekinie jest jeszcze wiele zabytków związanych z rodziną cesarską i nie tylko. Warto zobaczyć m.in. Świątynię Nieba i sławną Bramę Niebiańskiego Spokoju uwieńczoną portretem Mao.

pekin

Smacznie i (nie)kulturalnie

Jak można się spodziewać wizyta w Pekinie nie może polegać tylko na odwiedzaniu kolejnych znanych zabytków. Trzeba też coś zjeść czy jakość przemieszczać się w tym mieście. A to dwie wyjątkowo ciekawe czynności.
Jeśli mówimy o jedzeniu to turyści mają do wyboru dwie opcje – mogą zdecydować się na jedzenie chińskich dań lub postawić na znajome potrawy. Odkąd połączenia lotnicze do Pekinu stały się popularne nie tylko wśród nielicznych przedsiębiorców robiących interesy z Chińskimi firmami, ale również dla coraz szerszej rzeszy europejskich turystów, na ulicach miasta poza tradycyjnymi restauracjami pojawiły się również znane na całym świecie sieciówki, których dania wszyscy znamy. Tym samym nie powinno dziwić, że na pojawia się „prawie” znajome logo KFC.  Wchodząc do tego lokalu można się jednak zdziwić, gdyż menu jest tu podwójne. Z jednej strony znane kurczaki przygotowane na sposób amerykański czy europejski, z drugiej potrawy typu Fast Food w stylu chińskim. Europejczyka, który odwiedzi tutejsze restauracje może zdziwić kultura, albo może raczej jej brak, jedzenia. Wiele zachowań takich jak np. bekanie czy siorbanie jest dla Chińczyków czymś zupełnie naturalnym, u nas jest to zachowanie nieakceptowalne. Ciekawostką może okazać się też sposób jedzenia dań europejskich. Przykładem jest znana wszystkim pizza. Większość z nas je ją rękoma, czasami korzystamy z noża i widelca – w Chinach można spotkać osoby jedzące tę włoską potrawę pałeczkami.
Dla wielu osób interesującym może się też okazać jeden z najczęściej pitych napojów w chińskich domach. Jak się okazuje to nie herbata, ale gorąca woda. W zwyczajnych domostwach jest ona podawana do posiłków, ale również uważa się ją za „cudowne” lekarstwo. Nie ma się więc co dziwić jeśli gospodyni domowa na ból głowy czy brzucha zaproponuje filiżankę wrzątku.

pekin

Korki rowery i pełne metro

Warto też zwrócić uwagę na ruch miejski w Pekinie. Pekińskie ulice niemal stoją w korkach, czego nie zmienia nawet prawo, które pozwala jeździć każdego dnia pojazdom o innych cyfrach na rejestracji. Poza autami na pekińskich ulicach roi się od ryksz, rowerów i skuterów. Nikogo nie dziwi widok człowieka w eleganckim garniturze, który jedzie na rowerze z dołączonym wózkiem pełnym zakupów. Kolejnym środkiem transportu miejskiego jest metro. Jest zawsze przepełnione, niezależnie od pory dnia i nocy. Zaskoczeniem dla Europejczyków może być tu nie tyle brak miejsc, co sposób wsiadania i wysiadania do wagonów. Metro w Polsce, Londynie czy Paryżu przyzwyczaiło nas do tego, że najpierw pasażerowie wysiadają, a potem wchodzą kolejni. W Pekinie jest inaczej. Tutaj przy ścianach wagony ludzie wysiadają, a środkiem wejścia wchodzą. Niestety jest to bardzo niewygodne i uciążliwe. Kotłująca się ludzka masa sprawiła, że w tym mieście pojawił się zawód wpychacza do metra. Są to osoby, których zadaniem jest wepchnięcie jak największej liczby pasażerów do wagonu.

pekin

Miasto oryginałów i podróbek

Jak widać Pekin to cudowne miasto, które poza azjatycką egzotyką charakteryzuje się również jednymi z najlepszych handlowców. Wieść gminna niesie, że można tu kupić za grosze podróbki wszystkich firmowych urządzeń, które warto mieć. Tym samym nikogo nie powinno dziwić, że jedne z najnowszych modeli smartfonów są dostępne już od niecałych 100 zł. Wybierając się na zakupy należy również pamiętać o tym, że handlujące tu Chinki są wprost genialne. Zazwyczaj cena produktu jest bardzo zawyżona, a miłe Panie chętnie dają upust. Można być pewnym, że nawet jeśli zapłacimy 1/3 początkowej ceny to i tak sporo przepłaciliśmy.

pekin

Miasto dostępne dla wszystkich

Na koniec należy wspomnieć, że Pekin, podobnie jak i inne azjatyckie metropolie stał się bardzo interesującym turystycznie miejscem dla Europejczyków, przede wszystkim dlatego, że coraz łatwiej można się tu dostać. Obecnie dostępne są nawet bezpośrednie loty do Pekinu z Warszawskiego Okęcia. Można wybrać również przelot Pekin – Warszawa  lub Warszawa Pekin z kilkoma przesiadkami. Taki lot zazwyczaj jest dłuższy, ale dzięki niemu można poznać również miasta, gdzie planowana jest przesiadka. Najpopularniejsze połączenia lotnicze do Pekinu biegną przez Niemcy i Holandię. Kilkugodzinne oczekiwanie na kolejny samolot można tam wykorzystać na odpoczynek lub zwiedzanie.
Poza wyraźnym wzrostem liczby połączeń lotniczych bardzo istotna jest również cena biletów lotniczych. W zależności od wybranej trasy przelotu oraz przewoźnika bilety lotnicze do Pekinu kosztują od niespełna 3 do ok. 5 tysięcy złotych.

Bilety lotnicze do Pekinu

Z portalem eLoty.pl bilety do Pekinu mogą kosztować znacznie mniej niż gdziekolwiek indziej.To za sprawą autorskiej aplikacji stworzonej przez nasz Zespół, która porównuje połączenia lotnicze do Pekinu z systemów rezerwacji biletów lotniczych GDS oraz stron linii lotniczych i wyświetla tylko tanie bilety do Pekinu.

Na eLoty.pl kupisz bilety lotnicze do Pekinu, sprawdź Polskie miasta z których dolecisz do Pekinu:

Zobacz również połączenia lotnicze do Pekinu z innych lokalizacji:

Copyright © 2014-2017 eLoty.pl Sp. z o.o. Wrocław. - Wszelkie prawa zastrzeżone.