Jeśli tak jak większość pasażerów nie skupiasz się na przekazywanych informacjach, a w tym czasie interesuje Cię wszystko inne, co aktualnie dzieje się na pokładzie samolotu, to ten krótki tekst jest właśnie dla Ciebie. Amerykański dziennikarz i podróżnik George Hobica w jednym ze swoich artykułów poruszył sporną kwestie demo informacyjnego, które puszczane jest przed startem każdego z samolotów oraz poparł ją stosowną argumentacją.

Pasy w samolotach wprowadzono w latach 20. XX wieku, wtedy też linie lotnicze wdrożyły procedurę polegającą na instruowaniu pasażerów w kwestii używania pasów bezpieczeństwa. Dawniej pasy wyglądały inaczej niż te, które spotykamy w dzisiejszych machinach samolotowych. System „zapinania” polegał na związywaniu podłużnych kawałków materiału.

Amerykański podróżnik zauważa, że udzielanie nudnej i wszystkim już znanej instrukcji w pewnym momencie stało się wykorzystywane przez wielu amerykańskich komików. Dziennikarz postuluje do nierobienia sobie z tego żartów, gdyż rytuał ten służy temu, by wzbudzić w pasażerach pewne nawyki.

Podajmy przykład, którym posługuje się dziennikarz. Oczywistym jest, że częściej podróżujemy samochodem, niż samolotem… aby dostać się na lotnisko często wybieramy samochód. Przed wyjściem z samochodu odpinamy pasy bezpieczeństwa… powtarzamy tą czynność codziennie, a nawet pare razy dziennie, gdy jedziemy do pracy, szkoły czy na siłownię.

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że pasy w samochodzie znacznie różnią się od tych w samolocie, a jak już wcześniej ustaliliśmy, to tym pierwszym środkiem komunikacji poruszamy się częściej. Według Hobica podczas awarii pasażerowie nie myślą logicznie, lecz odruchowo, dlatego sięgają do lewej lub prawej strony, po to by uwolnić się od pasów bezpieczeństwa. Stres, brak jasnego i logicznego myślenia, plus zmęczenie po długiej podróży może spowodować brak odpowiedniej reakcji podczas zagrożenia, nawet w tak podstawowej kwestii, jaką jest odpięcie pasów.

Innymi słowy, podczas kryzysu pamięć odruchowa działa przeciwko nam.

Hobica uważa, że informacje na temat takiego zachowania zaczerpnął nie tylko od pracowników pokładu samolotu, ale również od znajomego, który podróżuje tysiące kilometrów rocznie, a pewnego razu znienacka został postawiony przed faktem uwolnienia się z pasów bezpieczeństwa po 12 godzinach lotu i bardzo małej ilości snu. Podczas ewakuacji liczy się każda sekunda, dlatego zła reakcja może kosztować życie.

Piloci również trenują swoją pamięć odruchową. Przed każdym startem dotykają dźwignie i przyciski, które znajdują się na kokpicie, a to wszystko po to, by podczas sytuacji awaryjnej działać szybciej oraz pamiętać gdzie znajdują się elementy sterujące.

Pomyśl o teorii wystosowanej przez Hobica i uważnie przysłuchaj się instrukcjom nadawanym przez załogę samolotu, podczas gdy przed Twoją kolejną podróżą większość pasażerów samolotu będzie siedzieć z nosem w książce lub tablecie…

Interesuje Cię bezpieczeństwo podczas podróży lotniczych? British Airways organizuje szkolenia dla grup i osób indywidualnych w zakresie bezpieczeństwa podczas lotu – zapisanie się na ten kurs, to z pewnością połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

… słuchaj z uwagą, bo w sytuacjach kryzysowych korzystamy z pamięci  odruchowej.

//mb

Pewnym jest, że nieco bardziej doświadczony podróżnik dostosowuje cel swoich podróży kierując się upodobaniami atmosferycznymi. Jazda na nartach na ośnieżonych szczytach Queenstown, krystaliczne i zimne wody jezior Austrii, czy imprezy nad złotym brzegiem Kalifornii. Jaki kierunek obierzesz w lipcu? Jeśli wciąż się wahasz, polecamy do lektury poniższy tekst, w którym przedstawiamy 6 najbardziej atrakcyjnych kierunków wyjazdów w jednym z najbardziej letnich miesięcy w roku!

1. A może by tak zażyć rześkiej kąpieli w jeziorach Austrii?

To musi być jedna z największych przyjemności w życiu – skok do jasnej i cudownie zimnej wody w sam środek upalnego dnia. Austria jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na świecie – posiada wiele naturalnych jezior, których warunki pozwalają na swobodne pływanie pod gołym niebem. Zapierające dech w piersiach widoki jeziora Carinthia’s Millstätter See podziwiać można z usytuowanych na jeziorze większych lub mniejszych drewnianych konstrukcji zawieszonych nad jeziorem. Jeśli chcesz upajać się zniewalającym widokami z samego środka jeziora – wypożycz kajak i uderzając wiosłem po błękitnej tafli jeziora, od którego odbijają się promienie słońca – poczuj ten niesamowity klimat.

 

2. Mroźna zima w Queenstown, New Zealand

Queenstown położone jest przy atramentowych błękitach wody jeziora Wakatipu, tuż pod ośnieżonymi szczytami Remarkables w Nowej Zelandii. Jest tu pięknie każdego dnia w roku, ale to miejsce zdecydowanie najbardziej świeci w zimie! Od końca czerwca do początku lipca w Queenstown około 45 tys. ludzi świętuje sezon narciarski oraz Queenstown Winter Festival. Festiwal ten trwa 10 dni, a w czasie jego trwania tutejsza społeczność zapewnia rozrywkę w formie licznych koncertów, czy widowisk kabaretowych. Nocą pod imponująco rozgwieżdżonym niebem, puszczane są bajecznie wyglądające fajerwerki. Dużym udogodnieniem dla narciarzy są autobusy, których postój znajduje się w bardzo niedużej odległości od stoków Coronet Peak oraz Remarkables. Jeśli planujesz trochę dłuższy urlop, to warto udać się na szczyt Cardrona Alpine Resort lub Treble Cone.

 

3. Impreza na kalifornijskiej plaży

Całe USA dnia 4 lipca świętuje niepodległość Ameryki. Jeszcze pare dni po tym wydarzeniu możesz poczuć klimat tego imprezowego miejsca, gdzie miękki piasek i bryza morska sprzyjają wakacyjnej aurze. Jeśli w gorącym słońcu chcesz tańczyć i pić zimne drinki, to nie ma lepszego miejsca od kalifornijskiego wybrzeża. Każde nadmorskie miasto i miasteczko w stanie oferuje wspaniałą pogodę każdego dnia, a imprezy w wielu miejscach kończą się specjalnie zaprojektowanym pokazem fajerwerków.  San Diego dysponuje pirotechnicznym wyświetlaczem, który pozwala na jednoczesne oglądanie kilku punktów widokowych w mieście. Kierując się bardziej na północ, wylądujemy w Los Angeles, a tam jedna z najsłynniejszych plaż przygotowuje oryginalny i jak co roku niezwykle twórczy pokaz fajerwerków. Na plaży tej zapewniane są liczne rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli jednak pragniesz uciec od tłumu, to w Kalifornii znajdziesz setki miejsc, w tym głównie plaży, na których zorganizujesz piknik, ciesząc się pięknem zachodem słońca.

 

4. Zdobądź najwyższy szczyt Mongolii

Wspinaczka na szczyt Khüiten może być jednym z najmilej wspominanych przez Ciebie doświadczeń górskich. Szczyt góry znajduje się na trójstronnej granicy Mongolii, Rosji i Chin. W lipcu pogoda na szczycie Khüiten sprzyja wspinaczkom, ponieważ wtedy jest tu ciepło i sucho. Dojście na szczyt nie należy do najtrudniejszych, a z pewnością pokona je każdy, kto radzi sobie z podstawowym wysiłkiem fizycznym. Gęstwina i busz otaczające szczyty pozwalają podziwiać takie zjawiska, jak kwitnące pola pełne kwiatów, czy otwartą tundrę zamieszkałą wyłącznie przez koczowników. Jeśli szukasz rozrywki kulturowej, to w dniach o 11 do 13 lipca we wschodniej części kraju odbywa się krajowy festiwal Naadam. W czasie imprezy mieszkańcy organizują rozgrywki łucznicze, zapaśnicze oraz wyścigi jazdy konnej, a podczas ceremonii kościelnej, świętuje się oficjalną rewolucję Magnolii z 1921 roku, kiedy to kraj został ogłoszony niepodległym.

 

5. Pakuj kalosze na letni festiwal w Wielkiej Brytanii  

Anglia to kraj, który można nazwać stolicą  festiwali muzycznych,  a lipiec jest nimi wypchany aż po brzegi! T in the Park odbywa się w Perthshire, a pierwszy dzień wypada na 8 lipca –  to  drugi po Glastonbury największy festiwal muzyczny w UK. W tym roku na scenie wystąpią tacy wykonawcy jak Stone Roses, czy Calvin Harris. Kolejny Festiwal Suffolk Latitude (14-17 lipca) jest imprezą zarówno teatralną, jak i komediową. Imprezy masowe na świeżym powietrzu nie oferują jedynie muzyki pop – Llangollen International Musical Eisteddfod (5-10 lipca), to przegląd, który  propaguje muzykę i kulturę walijską. Festiwal Womad, który odbędzie się 28-31 lipca prezentuje dosłownie wszystko – od senegalskiego funku, aż po kurdyjskie utwory o miłości. Jeśli jesteś zainteresowany szerszą ofertą zwiedzania okolicy, w których odbywają się festiwale – połącz rozrywkę ze zwiedzaniem. T in the Park odbywa się na skraju Highlands w północnej Szkocji, Latitude jest organizowane niedaleko plaży Suffolk, dziwięki Llangollen będą brzmiały opodal Akweduktu i kanału Pontcysyllte, a festiwal muzyczny i taneczny WOMAD ma miejsce w samym sercu Anglii.

 

6. Odkrywaj kwitnącą północ Japonii, Hokkaido

Chociaż miejsce to bardziej słynie ze swoich tras narciarskich, to odcinek położony najdalej na północ wyspy Hokkaidō oferuje kwitnące pod lipcowymi promieniami słońca dywany kwiatów oraz możliwość zwiedzania najbardziej widowiskowych pustyni na świecie. Piąte co do wielkości miasto Japonii – Sapporo oferuje przyjazną i miłą atmosferę, którą po prostu czuć w powietrzu. Miasto to jest doskonałą bazą noclegową, z której możesz ruszyć zarówno na Summer Festival (20 lipca do 17 sierpnia), zwiedzić imponujący główny park miasta Odori Koen, który do 15 sierpnia zamienia się w ogródek piwny, a wtedy mieści nawet 13 000 tysięcy biesiadników. Pozostając w klimacie festiwalu kolorów – we wsi Hokkaido znajdują się hektary pól kwitnących kolorowym kwieciem, a w Furano jasne pola lawendy i maków cieszą się takim zainteresowaniem, że specjalnie otwarta stacja obsługująca to połączenie wręcz nie jest w stanie obsłużyć natłoku turystów. Japonia oferuje parki narodowe tj. Shiretoko czy Daisetsuzan, które nie są dostępne w chłodniejszych miesiącach, a gdy tylko stopnieją śniegi stają się docenianą przez turystów atrakcją turystyczną. Co ważne, połączenie z Hokkaidō stało się o wiele łatwiejsze, ponieważ uruchomiono połącznie z Tokio, a to za dzięki nowemu połączeniu kolejowemu, które wystartowało w marcu.

 

 

//mb

 

Wizz Air nie widnieje już na liście jednej ze spółek wchodzących w skład FTSE, która zatrudnia najmniejszą liczbę kobiet na wysokich rangą stanowiskach. Linia lotnicza potrzebowała tygodnia, by swój team wzbogacić o dwie wysoce wykwalifikowane kobiety.

W ostatnim czasie węgierski przewoźnik Wizz Air zaprezentował Sonie Jerez Burdeus, jako nowego dyrektora finansowego i członka zarządu spółki. Kobieta zanim rozpoczęła pracę w Wizz Air obejmowała stanowisko dyrektora finansowego w hiszpańskiej linii Vueling. Nowa członkini została powołana w zastępstwie za dyrektora zarządzającego British Gas Services tydzień po tym, jak ten przeszedł na stanowisko dyrektora zewnętrznego.

Według badań przedstawionych przez byłego ministra handlu Lorda Daviesa, który za pośrednictwem rządu prowadził analizę nad równością płci w największych firmach, Wizz Air był jedną z tych, które w swoich strukturach posiadały najmniejszą ilość zatrudnionych kobiet – w wykazie FTSE 250 znajdował się w pierwszej piętnastce. W badaniach brano pod uwagę również takie firmy jak Certamin – egipska firma, która zajmuje się pozyskiwaniem i wydobywaniem złóż.

To, że nowym dyrektorem finansowym jest kobieta, pozwoli firmie skoczyć pare oczek do góry w tabeli Brytyjczyka. Na ostatnim miejscu wciąż plasuje się Nostrum Oil & Gas –  spośród dziewięciu dyrektorskich stanowisk żadnego nie zajmuje kobieta.

Na linię Wizz Air napłynęła duża fala krytyki w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to na konferencji wniknęło, że w firmie panuje wielka dezorganizacja w kwestii zatrudniania kobiet na wysokich stanowiskach. Przedstawiciele Wizz Air odpowiadali na zarzuty tłumacząc, że wciąż szukają odpowiednio wykwalifikowanej kandydatki, która będzie spełniać odpowiednie wymagania – „Potrzebujemy wykwalifikowanej osoby na stanowiska dyrektora zewnętrznego, stale prowadzone są wzmożone poszukiwania odpowiedniej kandydatki”.

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair aktualnie zaprzestały wprowadzania nowych połączeń między krajami, co wiąże się z obecnie panującą sytuacją. Przypomnijmy, że podczas ostatniego referendum, aż 52% Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Według informacji prezesa Ryanair, Michaela O’Leary’ego firma aktualnie wstrzymuje się z wprowadzaniem nowych połączeń międzynarodowych. Jak mówił podczas rozmowy z agencją AFP: „Nie sądzę, byśmy inaugurowali dużo nowych połączeń w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 12 lub 18 miesięcy, zanim obecna niepewność minie”. O’Leary wspominał również o tym, że bardzo ubolewa nad tak dużą zmianą, a swoje odczucia tłumaczył tym, że gdyby nie wspólnota Unii Europejskiej, to firma nie rozwinęłaby się tak szybko. Biznesmen w ostatnim czasie mocno angażował się w kwestie polityczne Wielkiej Brytanii. Prowadził zacięte rozmowy głównie z politykami będącymi równocześnie zwolennikami Brexitu i przekonywał ich, że jeżeli Brytyjczycy zdecydują się pozostać w szeregach UE, to ruszy wyprzedaż biletów lotniczych linii Ryanair. Pomimo tego, że jak już wiemy, stało się inaczej prezes tanich linii lotniczych spełnił zapowiadaną obietnicę. Dla największego przewoźnika oferującego tanie bilety lotnicze w Europie informacja o Brexitcie jest szczególnie złą, ponieważ większość z jej zysków pochodzi właśnie z Wielkiej Brytanii.

W maju Ryanair zorganizował promocję, skierowaną głównie do Brytyjczyków mieszkających poza granicami swojego kraju. Nieoficjalnie mówi się, że zabieg ten był małą zachętą wyborczą i sposobem na uzyskanie cennych głosów przeciwników Brexitu.

Aktualnie firma oferuje dużą część biletów w cenie promocyjnej. Wciąż jeszcze „na starych zasadach” można dokonać zakupu przelotu do Anglii, jednak przyjmuje się, że już niedługo chcąc jechać do tego kraju będziemy musieli wyjąć z dna szuflady paszporty, a także zapłacić większą cenę za bilet.

Jeszcze przez referendum prezes Ryanair zapewniał, że jeżeli Brytyjczycy zdecydują się na wyjście z Unii Europejskiej, to firma wycofa część swoich udziałów z Wysp Brytyjskich i ulokuje je w Europie.

Wielu z nas Turcja kojarzy się z piękną pogodą i zachwycającymi widokami, jednak to nie wszystko co w swojej ofercie turystycznej posiadają Turcy. Oprócz bazarów i pięknych hoteli zastaniemy tu również ruiny antycznych miast, a położenie państwa na dwóch kontynentach sprawia, że tutejsze warunki przyrodnicze oraz roślinność robią naprawdę spore wrażenie. Aktualnie tureckie linie poszerzają swoją ofertę na loty krajowe, może to najlepszy moment na tour po najbardziej atrakcyjnych miejscach turystycznych Turcji?

Ci, którzy planują swoją pierwszą wycieczkę do tego kraju, w pierwszej kolejności powinni postawić na wizytę w Stambule. Ten przyciąga nie tylko klimatycznymi herbaciarniami, które serwują aromatyczny, gorący napój czy małymi straganami z dywanami i turecką biżuterią, ale takimi atrakcjami jak Wieża Galata, Pałac Tokami czy Hagia Sophia. Wybierając szybką opcję transportu, jaką jest latanie w krótkim czasie można zwiedzić wspaniałe miasta tj. Ankara, Mardin, Kapadocja, Stambuł i wszystkie inne miejsca jakie leżą między tymi pięknymi miastami.

Co jeszcze warto zwiedzić? Na wschód od Riwiery Tureckiej leży typowo kurortowe miasteczko Kizkalesi. Znajduje się tu efektowny zamek usytuowany wśród fal morskich (na małej wysepce),  które co chwile podmywają jego mury. Podczas planowania wycieczki warto zwrócić uwagę na turystyczną perłę Turcji – Amasylia zlokalizowana jest u podnóża Gór Pontyjskich. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w ruinach Troi –  w mieście, w którym toczyła się akcja Iliady. Monastyr Sumela to stary klasztor, którego budynek został wykuty w skale tuż nad otchłanią, a Pergamon jest jednym z najpiękniejszych miast, które pamięta jeszcze czasy hellenistyczne. To tylko nieliczne kierunki podróży, jakie oferuje Turcja. To kraj pełen atrakcji turystycznych, w którym turysta może zaznać rozrywki związanej z dużą dawką wiedzy historycznej, kulturalnej, jak i przyjemnego wypoczynku w ciepłym od słońca piasku nad brzegiem błękitu morza.

 Chociaż linia Turkish Airlines jest najpopularniejszą linią w Turcji, to jest wiele innych linii lotniczych, które ułatwią szybkie przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie, a co za tym idzie podziwianie różnych zakątkach tego pięknego kraju. Turkish Airlines aktualnie obsługuje 251 samolotów, a kolejna topowa linia posiada 177 maszyn wypuszczanych w przestrzeń powietrzną. Więcej  linii lotniczych oznacza więcej możliwości dla klientów, a ci za niewielkie pieniądze będą mogli znaleźć atrakcyjne oferty na loty krajowe.

Tour po Turcji, to idealna okazja do tego, by połączyć aktywny wypoczynek ze słodkim lenistwem. Wycieczka do tego kraju wiąże się z możliwością zwiedzania historycznych miast, starożytnych ruin czy idyllicznych wiosek, a także ze słodkim lenistwem w luksusowych kurortach i pięknych plażach. Przemierzenie ze wschodu na zachód 1700 kilometrów, pozwala na poznanie kraju, z którego naprawdę można czerpać garściami. Najlepiej na własnej skórze przekonać się co ciekawego oferuje Turcja – oprócz Stambułu godna polecenia jest również Antalya i jej piękne plaże, podziemne miasta Derinkuyu, gorące źródła Pamukkale i wiele innych.

 

Trwa sezon wakacyjny! Nie oznacza to jednak, że jest za późno na zorganizowanie wymarzonej wycieczki w tropiki, czy parodniowej wizyty w jednym z miast europejskich. Dzięki poniższym informacjom dowiesz się, kiedy najlepiej kupować  bilety  lotnicze w sezonie letnim.

Czerwiec

Jako, że pierwszy ciepły miesiąc praktycznie mamy już za sobą, to na jego podstawie możemy zaobserwować tendencje związane z wyborem terminów wylotów. Okazuje się, że 14.06 – wtorek, był najtańszym dniem do podróżowania w całym miesiącu. Jak wynika ze statystyk, najbardziej opłacalnymi dniami tygodnia do podróżowania w tym miesiącu były wtorki i środy. Wybierając lot w środę zamiast w niedzielę mogliśmy zaoszczędzić nawet 75 $. Najdroższym z dni była każda niedziela tego miesiąca.

Lipiec

Tu jak zwykle bez niespodzianek. Lipiec jest najdroższym miesiącem do podróżowania w całym sezonie, dlatego planując wakacje na ten miesiąc powinniśmy dużo wcześniej pomyśleć o zakupie biletów na przelot. Pamiętajmy jednak, że w tym okresie tanie linie wciąż dysponują bardzo korzystnymi ofertami przelotów, na które po prostu trzeba polować! Według informacji, które podają amerykańskie portale – w lipcu, to wtorki i środy mają być najdroższymi dniami tygodnia. Od tych dwóch dni, to niedziela będzie o wiele korzystniejsza, gdyż wybierając właśnie ten dzień tygodnia oszczędzimy nawet do 82$. Jak podają amerykańskie źródła, największy wzrost biletów w USA w tym miesiącu przypadnie na długi weekend (4 lipca, poniedziałek), który związany jest z Dniem Niepodległości.

Sierpień

Jeśli planujesz wypad w sierpniu, to dobry wybór! Sierpień jest dobrym miesiącem do zakupu biletów, ten kupując w sierpniu zapłacisz nawet o 46$ mniej, niż w lipcu. Nie czekaj jednak za długo z rezerwacją – im bliżej końca lata, tym bilety drożeją. Jeśli zależy Ci na pewnej pogodzie kupuj w sierpniu!

Wrzesień

Dlaczego nie zrobić sobie corocznego zwyczaju w formie wycieczki zakańczającej sezon letni? W tym okresie ceny są tak dobre, że można zaszaleć i za korzystną cenę opłacić wycieczkę życia. 20 września jest najtańszym dniem do latania w tym miesiącu.

 

 

 

Źródło: https://www.cheapair.com/blog/summer-flights/update-when-to-buy-flights-for-summer-travel/

Każdy kto kiedykolwiek leciał klasą ekonomiczną wie, że warunki podróży często nie sprzyjają temu, by uciąć przysłowiowego komara. Czy wiesz, że United Airlines proponuje nową biznes klasę!? Jest ona przystosowana specjalnie dla potrzeb dobrego i głębokiego snu. Aby pomóc swoim pasażerom w spokojnej relaksacji, linia oferuje czekoladowe specjały, pyszne napoje i poduszki perfumowane lawendą.  

Latanie na odcinkach międzykontynentalnych biznes klasą – United Polaris będzie możliwe od 1 grudnia jeszcze tego roku. United Airlines zapowiada, że udogodnienia jakie oferuje swoim pasażerom, to przełom najbliższych dziesięcioleci. Technologia zastosowana w tych maszynach ma uprzyjemniać sen oraz pomagać w relaksacji już na samym początku startu samolotu.

Zamiast wzorować się na istniejących konstrukcjach siedzeń samolotowych, twórcy United Airlines wprowadzili swoją własną wizję komfortu podczas podróżowania. W strefie „Nie przeszkadzać” umieszczono specjalnie zaprojektowane fotele, które przystosowują się do ciała, co pozwala na całkowite zapomnienie podczas błogiego wypoczynku. Dla tych, którzy czas lotu wolą spożytkować produktywnie, amerykańscy specjaliści stworzyli strefę, która zapewnia możliwość pracy w twórczej atmosferze.

United Airlines ma serwować posiłki nieco bardziej wykwintne niż te, które kojarzą się z podniebnymi podróżami. Przy wejściu do samolotu każdy z pasażerów witany będzie wybranym przez siebie napojem oraz pyszną czekoladą. Menu samolotowe, to przede wszystkim dania regionalne, a zmiany jadłospisu przewidywane są co sezon. Linie oferują wykwintne trunki dla najbardziej wymagających smakoszy wina, a także lody wykonywane na miejscu i czekoladowe trufle. Podczas lotów przekraczających  12 godzin pasażer będzie miał do wyboru gorące przekąski, które mają być serwowane w połowie lotu. Dla przykładu – w menu znajdzie się np. homar z makaronem i serem.

United Polaris, to przede wszystkim przystosowanie odpowiednich warunków, które mają służyć wspomaganiu spokojnego oraz harmonijnego snu. Jak przystało na biznes klasę, za priorytet uznano komfortowe i luksusowe miejsca do spania. Firma rozpoczęła współpracę ze sklepem Saks Fifth Avenue, który wykonuje wysokiej jakości pościele, lekkie, jednorazowe koce oraz duże i małe poduszki, które oferowane będą dla każdego z pasażerów korzystających ze stref wypoczynkowych. Na loty trwające ponad 12 godzin, na życzenie podróżnego wydawane są piżama oraz kapcie. Extra udogodnienia, to maseczki przysłaniające oczy podczas snu, lawendowe poduszki i mgiełki oraz produkty firmy House & Co.’s Cowshed Spa.

Lubisz latać w przestworzach? Pasjonuje Cię szybkie przemieszczanie z miejsca na miejsce, a co za tym idzie – poznawanie nowych ludzi, kultury i zwyczajów? Czy mimo tego, nie możesz znieść wielogodzinnego czekania na lotnisku, które bywa nieodłączną częścią podróżowania samolotem?

Mamy dla Ciebie pięć porad, które sprawią, że czekanie na następny lot stanie się przyjemniejszym elementem podróży. 

1. Ćwicz.

Masz uczucie zaniku mięśni po wielogodzinnym locie? Idź na siłownie! Wiele hoteli lotniskowych posiada w swojej ofercie centra fitness otwarte nawet 24 godziny. Nie wziąłeś ze sobą stroju do ćwiczeń? Stawaj na nogi i żwawym krokiem przejdź się po terminalu. Rozprostuj kości! 

2. Chwila relaksu 

Obecnie na terminalach dostępne są najróżniejsze usługi – nawet masaż odprężający! Jeżeli stresuje Cię i niecierpliwi długie czekanie wybierz się na masaż odprężający, który przyniesie ulgę Twoim zmęczonym plecom i barkom… pamiętaj jednak, nie spóźnij się na Twój samolot!

3. W końcu możesz się poobijać!

Może to nie salony z domową atmosferą, ale to na pewno odpowiedni moment, do tego by nie  nie robić dosłownie nic! W bufetach dostępne są różnego rodzaju przekąski, w kioskach magazyny i gazety, a Wi- Fi coraz częściej jest darmowe.

4. Obcuj z naturą

Jeżeli tylko masz możliwość, wyjdź z betonowo- szklanego budynku i przewietrz się. Czy wiesz, że na lotnisku Kuala Lumpur International Airport w jednym z miejsc, jako atrakcję dla turystów przyczepiono fragment malezyjskich lasów deszczowych? Za to do terminalu Changi w Singapurze przetransportowano półtuzina ogrodów, a wśród kwiatów znajdują się inne rośliny tropikalnego pochodzenia oraz motyle i rośliny mięsożerne.

5. Zrób sobie wycieczkę

Jeśli masz zbyt długi okres czekania pomiędzy lotami, nie marnuj czasu i zostań turystą na pół dnia. Wile światowych lotnisk posiada bezpośrednie połącznie pociągowe do miasta – jest tak np. w przypadku Chicago, Sydney i Hong Kongu. Lotnisko Changi Airport Singapore oferuje dwugodzinne wycieczki po mieście dla pasażerów, którzy muszą czekać na kolejny samolot ok. 5 godzin.

Rząd Rosji na dobre zajął się sprawami związanymi z produkcją swojej własnej maszyny lotniczej. Rosyjski samolot ma być niebezpiecznym rywalem dla firm działających w tej branży od lat. Co proponują nasi sądzi zza północnej granicy? Czy zrobią reformę na rynku lotniczym, czy czeka ich sukces na skalę światową, a może tak wysokie wydatki w połączeniu z sankcjami grożą olbrzymimi stratami finansowymi?

Rosyjski United Aircraft Corporation (UAC), bo tak nazywa się nowa nowa konstrukcja naszych sąsiadów zza północnej granicy, ma być podobno tak samo zaawansowany, pod względem technicznym, jak i wizualnym jak Boeing czy Airbus. Rząd kraju, który jest również większościowym właścicielem tego przedsięwzięcia, niedawno zaprezentował MC-21 300. Konstrukcja ta ma być poważnym przeciwnikiem dla największych gigantów obecnego przemysłu lotniczego, nawet takich jak Airbus A320neo, czy Boeing 737Max.

Premier Dmitrij Miedwiediew, przedstawił plany dotyczące rosyjskiego samolotu pasażerskiego oraz poinformował, że w 2017 roku United Aircraft Corporation otrzyma certyfikat upoważniający go do podróżowania w przestworzach. Najpierw jednak maszyna musi przejść niezbędne badania i testy, a po tym okresie na terenie Syberii odbędzie się wielkie odebranie samolotu. Premier Rosji wyraził  zadowolenie z prac nad konstrukcją i projektem samolotu oraz zapowiedział, że Rosja staje się poważnym graczem w przemyśle lotniczym.

Zachodnie sankcje wobec Rosji sprawiły, że doszło do znacznego wzrostu połączeń lotniczych na terenie kraju. MC-21 300 ma być pierwszym modelem testowanym na najczęściej wybieranych liniach krajowych. Samolot posiada wbudowany silnik turbo wentylowy oraz wyspecjalizowane wyposażenie elektroniczne. Pomimo małego opóźnienia związanego z zakończeniem prac nad maszyną, entuzjazm Miedwiediewa nie spada – „Chcę tylko powiedzieć, że jestem absolutnie pewien, że nasz samolot będzie dumą rosyjskiego lotnictwa cywilnego, a nasi obywatele i obcokrajowcy będą czerpać przyjemność z lotów na MC-21”- mówił Premier Rosji.  Zobaczymy!

 

Źródło: http://www.popularmechanics.com

 

Czerwiec, to czas w którym piękna pogoda staje się przyjemną codziennością, zimowe kożuchy i płaszcze już dawno wylądowały głęboko we wnętrzach szafy, a w sklepach powoli pojawiają się  sezonowe warzywa i owoce – to również ostatni moment, by wybrać cel wakacyjnej podróży!

Z badań Ministra Sportu i Turystyki z 2015 roku wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na letnie wyjazdy. W roku 2014 aż 58 procent z nas wybrało wyjazd za granicę, a liczba ta z roku na rok rośnie. Jakie kierunki wybieramy najczęściej? Standardowo, bo zazwyczaj są to Turcja, Grecja i Hiszpania. To, że z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na wypoczynek poza granicami naszego kraju, a wynika to z prostej przyczyny – wybierając obszar Półwyspu iberyjskiego możemy być pewni  pięknej i słonecznej pogody przez cały okres naszego pobytu. Długie podróże to sama przyjemność i szansa na poznanie nowego i nieznanego, bo przecież nie bez przyczyny zwykło się mówić, że podróże kształcą oraz pozostawiają czar niezapomnianych wspomnień! Wciąż jednak mamy wielu narodowych zwolenników wypoczywania nad naszym pięknym polskim Bałtykiem. Bo zastanówmy się –  gdzie indziej zaznamy takiego klimatu i atmosfery, która przypomina nam szalone lata młodości? Gdzie zjemy tak pyszne gofry i kręcone lody czekoladowe? Gdzie indziej w ciągu godziny doznamy wszystkich rodzajów warunków atmosferycznych, z przyjemnością wystawiając twarz do słońca, jednocześnie rozgrzewając skostniałe z zimna dłonie? Panuje przekonanie, że za granicą o wiele silniej zabiega się o turystę, oferując mu najwyższej jakości standardy dostępnych tam usług. Jednak w dużych kurortach takich jak Gdańsk czy Gdynia, ale coraz częściej również w mniejszych miejscowościach nadmorskich spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami noclegowymi, mnóstwem klimatycznych kawiarenek i schludnych uliczek, czy coraz to ciekawszymi propozycjami kulturalnych rozrywek, jakie proponują władze tych miast.

 

A czy ty już wiesz dokąd się wybierasz w tegoroczne wakacje? Stawiasz na miękki i złocisty piasek na polskiej plaży, czy na gorącą wodę w oceanie, temperaturą porównywalną do tej w wannie?

Jeżeli wciąż nie możesz się zdecydować, my mamy dla Ciebie rozwiązanie – korzystając z przeglądarki serwisu eLoty.pl masz możliwość wybierania z wachlarza ofert lotów krajowych oraz międzynarodowych! Już teraz sprawdź interesujące Cię połączenia lotnicze i korzystaj z możliwości łatwego i przyjemnego zwiedzania świata!